Врио Главы Чувашии Олег Николаев поздравляет с Днем молодежи

Хаклӑ яшсемпе хӗрсем!

Сире чаплӑ та ҫутӑ уявпа – Ҫамрӑксен кунӗ ячӗпе – чун-чӗререн саламлатӑп!

Эсир хӑвӑр ҫинчен пурнӑҫӑн тӗрлӗ сферинче – наукӑпа вӗренӳре, культурӑпа спортра, экономикӑпа бизнесра – тивӗҫлипе пӗлтеретӗр. Общество ӗҫӗ-хӗлӗнче хастарлӑх кӑтартатӑр тата ырӑ тӑвакансен тавралӑх хутлӑхне хӳтӗлес, Тӑван ҫӗршывӑн Аслӑ вӑрҫин паттӑрӗсене ӗмӗр-ӗмӗр асра тытас, йывӑр лару-тӑрӑва лекнӗ ҫынсене пулӑшас тӗллевпе пурнӑҫланакан тӗрлӗ проектне хапӑл туса хутшӑна­тӑр.

Хӑвӑрӑн ҫутӑ ӗмӗттӗллевӗрсене пурнӑҫлама ӑнтӑлса, пултарулӑхӑра туллин уҫса парса тата паллӑ ӳсӗмсемпе палӑрса эсир Чӑваш Республикине тухӑҫлӑн аталантарма пулӑшатӑр, унӑн пуласлӑхне хыватӑр.

Хӑвӑр вӑй-халӑра ӗненӗр, халиччен тунӑ ӗҫсемпе кӑна ан ҫырлахӑр!

Сирӗн ҫамрӑклӑх ҫулӗсем ҫутӑ та пӗлтерӗшлӗ пулӑм­семпе пуян пулччӑр тата асра юлмалла иртчӗр! Мӗнпур ырӑ пуҫарура сире ҫивӗч те хӑюллӑ шухӑшсем тата ӑнӑҫусем сунатӑп!

Чӑваш Республикин Пуҫлӑхӗн

тивӗҫӗсене вӑхӑтлӑха пурнӑҫлакан               Олег Николаев

Дорогие юноши и девушки!

От всей души поздравляю вас с замечательным праздником – Днем молодежи!

Вы уверенно заявляете о себе в самых разных сферах жизни –  науке и образовании, культуре и спорте, экономике и бизнесе. Активно участвуете в общественной деятельности и разнообразных добровольческих проектах по защите окружающей среды, сохранению памяти о героях Великой Отечественной войны, помощи людям в сложных жизненных ситуациях.

Стремясь к своим целям и мечтам, раскрывая таланты и добиваясь высоких результатов, вы вносите достойный вклад в успех Чувашской Республики, строите её будущее.

Всегда верьте в себя и никогда не останавливайтесь на достигнутом. Пусть ваши молодые годы будут насыщенными, яркими и запоминающимися! Желаю вам смелых идей и удачи во всех добрых начинаниях!

Временно исполняющий обязанности

Главы Чувашской Республики                                  Олег Николаев